Zimowe utrzymanie dróg

Gmina Mysłakowice informuje, że zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych na terenie Gminy Mysłakowice w sezonie 2020/2021 prowadzi:
P. H. U. „KAMA” z siedzibą w Mysłakowicach, ul. Daszyńskiego 16F.

Wykonawca zapewnia całodobową obsługę zgłoszeń pod numerem telefonu:
601-751-480 oraz pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osobą z ramienia Urzędu Gminy odpowiedzialną za nadzorowanie usługi jest pracownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Inwestycji:
Wojciech Dudzik, tel. 75 64 39 987.

Zimowe utrzymanie drogi wojewódzkiej:
DW 367 Jelenia Góra – Łomnica - Mysłakowice - Kostrzyca - Kowary
Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu
Rejonowy Oddział Dróg nr 1 w Jeleniej Górze
tel. dyspozytora: 75 744 25 35

Gmina Mysłakowice coraz bliżej Ciebie!

Zachęcamy do pobrania bezpłatnej aplikacji „BLISKO”, aby nadal otrzymywać powiadomienia z Urzędu Gminy.

Aplikację „BLISKO” można pobrać na telefony typu smartfon. Wpisz w aplikacji swoją miejscowość, „BLISKO” wyświetli aktywnych nadawców dla tego obszaru.

Pobierz bezpłatnie aplikację "BLISKO":

Ulotka informacjna - pobierz

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W dniu 05.03.2020 r. w Transgranicznym Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze zwołane zostało w trybie pilnym posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie miało związek z wystąpieniem na terenie Polski oraz w Europie przypadków koronawirusa COVID-19. W czasie narady omówiono procedury dotyczące działań zapobiegawczych oraz dyskutowano o stanie przygotowań powiatu w przypadku powstania ewentualnego zagrożenia.

Spotkaniu przewodniczył Starosta Jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski.
Udział wzięli Wicestarosta Jarosław Kotliński, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Edyta Kluczyńska.
Uczestniczyli również przedstawiciele straży pożarnej, policji, stacji sanitarno-epidemiologicznej, jak również oddelegowani z gmin pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie kryzysowe.

Aplikacja "Moja Komenda"

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziecie Państwo dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.

Aplikacja „Moja Komenda” umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Aby połączyć się z funkcjonariuszem wystarczy jedno kliknięcie. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

Aplikacja „Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Dodano do niej dodatkowe jednostki, m.in. rewiry dzielnicowych oraz posterunki. Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty. Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo „Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

„Moja Komenda” już dziś dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna.

więcej

aplikacja "Moja Komenda"

Czym jest koronawirus?

Czym jest koronawirus?
Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.

Jak często występują objawy?
Ciężki przebieg choroby obserwuje się u ok.15-20% osób. Do zgonów dochodzi u 2-3% osób chorych. Prawdopodobnie dane te zawyżone, gdyż u wielu osób z lekkim przebiegiem zakażenia nie dokonano potwierdzenia laboratoryjnego.

Kto jest najbardziej narażony?
Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby i zgon są osoby starsze, z obniżoną odpornością, którym towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?
Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

Prezentacja o wirusie.

 

 

Z telefonu stacjonarnego:

999: Pogotowie
998: Straż Pożarna
997: Policja
981: Pomoc drogowa

Dzwoniąc z telefonu komórkowego, należy wybrać jeszcze dodatkowo numer kierunkowy miasta, na przykład: 75 – 997 - aby połączyć się z posterunkiem policji w Jeleniej Górze. W budkach telefonicznych nie są pobierane opłaty za połączenia z telefonami alarmowymi. Istnieje także ogólny numer alarmowy: 112, pod który można dzwonić bez podawania numeru kierunkowego. Rozmowa zostanie przekierowana przez operatora do odpowiedniej służby ratunkowej. Niemniej w sytuacjach wyjątkowo poważnych najlepiej wybierać bezpośrednio numer odpowiedniej jednostki ratowniczej (999, 998, 997), ponieważ ogólny numer (112) może działać niepoprawnie w niektórych regionach.