Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy, Społecznicy i Wolontariusze!
Za nami wyjątkowe spotkanie w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach – chwila refleksji, radości i dumy z tego, co udało nam się wspólnie osiągnąć w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Rok 2025 pokazał, że siła naszej gminy drzemie w ludziach, którzy nie czekają na zmiany, ale sami je inicjują. W imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców Gminy Mysłakowice, pragnę złożyć najserdeczniejsze wyrazy uznania dla realizatorów zeszłorocznych projektów. Szczególne słowa podziękowania kieruję do jednostek, które godnie reprezentowały naszą gminę, wnosząc nową energię w życie sołectw:
• OSP w Łomnicy oraz OSP w Karpnikach – za Waszą niezłomną gotowość, nie tylko do ratowania mienia, ale i budowania lokalnych więzi.
• Koło Gospodyń Wiejskich w Mysłakowicach – za pielęgnowanie tradycji i tworzenie miejsc, które – jak słusznie zauważono – szturmem zdobyły serca nas wszystkich.
Realizacja 12 projektów, w tym tych o profilu ekologicznym we współpracy z WWF, to dowód na to, Nasze Partnerstwo Ducha Gór myśli o przyszłych pokoleniach. Dzięki wsparciu LGD i Państwa pasji, Mysłakowice stają się miejscem piękniejszym, bardziej zielonym i, co najważniejsze, zintegrowanym. „Prawdziwa wielkość wspólnoty mierzy się zaangażowaniem jej członków w sprawy drugiego człowieka.” Dziękuję Pani Prezes Partnerstwa Ducha Gór, Dorocie Goetz, za owocną współpracę oraz Pani Gabrieli Stefanowicz za profesjonalne poprowadzenie naszej gali.
Z wyrazami szacunku,
Michał Orman
Wójt Gmin Mysłakowice




