Ułatwienia dostępu

Uczniowie Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach odwiedzili GOK

11.10.2023 uczniowie Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach odwiedzili Gminny Ośrodek Kultury, w ramach porannych lekcji. Gościli u nas od 8:30 do 12:30, w trakcie tych godzin uczestniczyli w licznych zajęciach, poznali nasz Ośrodek i jego pracowników.

Wizyta rozpoczęła się na sali widowiskowej, gdzie Dyrektor Marianna Ostrowska przywitała wszystkich gości, po czym każda z grup wiekowych udała się na swoje zajęcia, zgodnie z wcześniej przygotowanym harmonogramem.
Część uczniów rozpoczęła dzień od zajęć tanecznych, prowadzonych przez Karolina Szybiak-Kowalska – wielokrotną finalistkę Międzynarodowych Turniejów Tańca, a także wielokrotną finalistkę Mistrzostw Polski, prowadzącą od 6 lat Szkołę Tańca Szybiak DANCE Studio . Jej podopieczni na swoim koncie mają wiele tytułów tanecznych, m.in. wielokrotnych Mistrzów Polski, Europy, a także Świata w tańcu HIP-HOP.
Karolina specjalnie na wczorajsze spotkanie przygotowała układ taneczny, który porwał wszystkich uczniów. Atmosfera była pełna zapału i pozytywnej energii. Większości zajęcia przebiegały bez zakłóceń. Wszystkie dzieci po kolei miały okazję uczestniczyć w zabawie.

Inni uczniowie w swoich grupach odwiedzali bibliotekę, gdzie mieli okazję poznać naszą Panią bibliotekarkę Celinę Białowąs. Po krótkim wprowadzeniu w magiczny świat książek biblioteki Gminnego Ośrodka Kultury, uczniowie na ochotnika czytali fragmenty książek dobranych dla każdej z grup wiekowych. Były to: „Lukrecja spełnia marzenia” Anne Gościnny, „Dziennik Youtubera. Głód zwycięstwa” Marcus Emerson, ”Oskar i pani Róża” Eric-Emmanuel Schmidt oraz „Koszmarny Karolek i cuchnąca bomba” Simon Francesco. Spotkania kończyły się grami integracyjnymi.

Reszta uczniów spędzała czas na: oglądaniu filmów, podziwianiu wystawy „bo KOBIETA GÓRĄ jest” czy wyciszającej medytacji. Na terenie GOKu przygotowaliśmy również dla uczniów miejsca do odpoczynku i stoły gdzie mogli zjeść drugie śniadanie.

Trzy najstarsze roczniki wzięły udział w warsztatach z graffiti prowadzone przez animatora kultury z Gminnego Ośrodka Kultury. Dla wielu młodych uczestników było to pierwsze spotkanie z tą formą ekspresji artystycznej. Po uzbrojeniu się w fartuszki i rękawiczki, uczniowie z ogromnym zapałem przystąpili do dzieła. Młodzież miała przygotowane stanowiska pracy, profesjonalne puszki z farbą do graffiti, szablony i nieograniczoną wyobraźnię. Na koniec każdy mógł wykonać dla siebie małą pamiątkę, wykorzystując zdobyte w czasie zajęć doświadczenie. Wszyscy wykazali się entuzjazmem i rozmachem.

Serdecznie dziękujemy za wizytę w Gminnym Ośrodku Kultury i mamy nadzieję, że nie było to nasz ostatnie spotkanie.

Dziękujemy również nauczycielom zaangażowanym w zajęcia, pracownikom GOKu za przygotowanie i gościnność, oraz uczniom za wkład i obecność.

W najbliższej przyszłości planowane są kolejne spotkania, łączące działalność wszystkich placówek gminy Mysłakowice.