Ułatwienia dostępu

Wernisaż wystawy i koncert Art Connection Jazz Orchestra

W niedzielne, słoneczne popołudnie (08.10.2023) w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach odbyła się kulturalna uczta Wernisaż wystawy i koncert Art Connection Jazz Orchestra
Dwie towarzyszące sobie imprezy odwiedziła blisko setka uczestników.

O godzinie 16:00 otwarto wystawę fotografii krajobrazowej autorstwa Magdaleny Król, Katarzyny Mojek i Haliny Dubis Dąbrowskiej „…bo Kobieta Górą jest”. Ekspozycja – którą można będzie podziwiać jeszcze przez miesiąc w GOKu - rozpoczęła się w GALERII PRZECHODNIEJ znajdującej się przed budynkiem. Tam też doszło do oficjalnego rozpoczęcia wystawy, a głos zabrał Wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Marianna Ostrowska oraz w imieniu autorek Magdalena Król. Po oficjalnej części, widzowie wkroczyli na „górskie ścieżki” przywołane przez pasjonujące fotografie osadzone w dźwiękach wodospadu, zapachach lasu, górskiej mgle i inscenizacji poruszającej wszystkie zmysły. Ostatnim etapem wędrówki była wspinaczka na galerię, gdzie pozostając już „sama na sam”, choć w towarzystwie tłumu oglądających, z wizją autorek, można było kontemplować górskie widoki oczami trzech wrażliwych na piękno kobiet.

Po wernisażu i zapowiedzi Jacek Szreniawa Dyrektor Oddziału PSJW Jelenia Góra, rozbrzmiał koncert zagrany przez ART CONNECTION JAAZ ORCHESTRA zespół tworzony przez jeleniogórskich muzyków, pod kierownictwem Artura Nowaka absolwenta Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Poznaniu oraz etatowego puzonisty filharmonii w Jeleniej Górze.

Był to ostatni występ w ramach projektu „JAZZ do kwadratu” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje oraz ze środków Samorządu Województwa Dolnośląskiego, zorganizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe Wrocław. Na Sali widowiskowej GOKu zagościły dźwięki porywających jazzowych aranżacji wielu znanych i popularnych utworów. Orkiestrze towarzyszyły dwie wokalistki: Joanna Liszka, na co dzień fagocistka Filharmonii Dolnośląskiej oraz Darią Wyrostek-Pelc.

Na sali wytworzyła się niepowtarzalna atmosfera i elektryzująca więź między muzykami i publicznością. Owacjom nie było końca, a za oklaski artyści odwdzięczyli się dwoma bisowymi utworami.

Było to niezapomniane i podwójnie ekscytujące popołudnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie